Mediátori opäť čítali deťom

Celé Slovensko číta deťom je projekt, ktorý má priblížiť deťom čaro knižiek. Hlavným hrdinom sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého. Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký, človek veľmi potrebuje.

Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier. Projekt sa realizuje od roku 2012, členovia ARMS sa ho zúčastňujú druhý rok. 

Tentokrát sme na Mikuláša, 6.decembra 2018 navštívili jednu z bratislavských základných škôl, triedu druháčikov. Deťom sme priniesli viacero krásnych rozprávkových knižiek, zo všetkých zaujímavých knižiek, ktoré sme priniesli si takmer jednohlasne vybrali klasiku - O psíkovi a mačičke. Keďže bolo Mikuláša, navzájom sme sa odmenili - my sme deťom dali sladkosti a oni nám vlastnoručne vyrobené darčeky.

Okrem čítania sme deťom vysvetlili, kto je to mediátor a čo obnáša jeho práca. Aspoň malou troškou sme sa pokúsili prispieť osvete medzi najmenšími o tom, čo sú to konflikty a aké dôležité je ich riešenie.